ردکردن این

مدیر کل دفتر صادرات گمرک ایران، فهرست جدید ممنوعیت صادرات اقلام مقابله با کرونا، که در داخل تولید شده اند را ابلاغ کرد.

صادرات هوایی بار
محدودیت های صادرات در زمان شیوع ویروس کرونا
 

 

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیر کل دفتر صادرات گمرک ایران، با اشاره به مکاتبه رئیس سازمان غذا و دارو، ممنوعیت صادرات انواع ماسکهای پزشکی و تنفسی و مواد اولیه تولی ماسک پزشکی را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.
گفتنی است لیست کالاهای مورد اشاره در ادامه قابل مشاهده است. در این لیست کالاهایی مثل انواع ونتیلاتور، پمپ سرنگ و سرم ، انواع فشار سنج ، تشک مواج ، گوشی پزشکی ، کاور سر و کاور کفش ، سی تی اسکن، الکترو شوک دستی، گان، رادیوگرافی، دستگاه اکسیژن ساز ، انواع تب سنج ، ساکشن، انواع ماسک و … دیده میشود.

 

وزارت بهداشت آلمان، کلیه ی پروازهای از مبدا ایران را بطور موقت لغو نمود.

محدودیت مسافرت و ارسال به آلمان

به گزارش سایت رسمی هواپیمایی ایران ایر، وزارت بهداشت آلمان بدلیل جلوگیری از عدم شیوع ویروس کرونا، بطور موقت تمامی پروازهای ورودی از ایران به آلمان را تا اطلاع ثانوی لغو نموده است.

ایران ایر در سایت رسمی خود به اطلاع کلیه ی مسافرین خود رسانید که بخاطر محدودیتهای اعمال شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری فدرال آلمان، به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا ، پروازهای فرانکفورت ، کلن ، و هامبورگ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است. سایت ایران ایر این را نیز اذعان نموده که رایزنی ها برای بازگردانیدن مسافرین ایرانی از آلمان به کشورشان ادامه دارد.

لغو پروازهای بین المللی شرکت ایرکانادا ، بعلت شیوع ویروس کرونا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت هواپیمایی ایرکانادا اعلام کرد: با هدف توقف شیوع و گسترش ویروس کرونا، اکثر پروازهای بین‌المللی این شرکت تا پایان مارس سال جاری ، لغو خواهد شد.

 

بر اساس این گزارش، لغو پروازهای بین المللی شرکت ایرکانادا پس از آن است که مرز مشترک آمریکا و کانادا نیز به طور موقت بسته شده است. روز چهارشنبه صبح اول آوریل 2020 پرزیدنت دونالد ترامپ – رئیس جمهور آمریکا – و جاستین ترودو – نخست وزیر کانادا – مرز مشترک دو کشور را مسدود اعلام کردند. البته این مسدودیت به غیر از سفرهای ضروری و مبادله کالا میباشد. پرزیدنت ترامپ ابراز امیدواری کرده است که مرز دو کشور آمریکا و کانادا، در طی 30 روز آینده بازگشایی شود.

شرکت ایرکانادا افزود: پروازهای بین المللی و همین طور پروازهای بین آمریکا و کانادا به طور تدریجی به حالت تعلیق درخواهد آمد. این اقدام با تصمیم دولتهای دو کشور آمریکا و کانادا اتخاذ شده تا پروازهای تجاری و مسافری حتی الامکان محدود شود.

این شرکت اعلام کرد: با توجه به محدودیت های اعلام شده از سوی دولتهای آمریکا و کانادا، بزرگترین شرکت هواپیمایی کانادا مایل است تا تعداد محدودی از پروازهای خود در خاک آمریکا و برخی مسیرهای بین المللی را پس از اول آوریل ادامه دهد. شبکه بین‌المللی پروازهای شرکت ایرکانادا از 101 فروگاه به 6 فرودگاه محدود خواهد شد و پروازهای این شرکت به آمریکا نیز از 53 فرودگاه به 13 فرودگاه کاهش خواهد یافت.

30% SEASON
DISCOUNT

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

پخش ویدئو